Kā es adīju vienkāršus dūrainīšus

Garām ziemas pastaigām nolēmu uzadīt biezus platus dūrainīšus. Tos varēšu uzvilkt gan uz citiem cimdiņiem pa virsu, gan arī valkāt tāpat un ja auksti savilkt roku dūrītē cimdā.

Man no dažādiem adīšanas darbiem ir dzijas pārpalikumi. Tā es izvēlējos divus dzijas kamoliņus un satinu kopā, lai sanāk biezāks pavediens. Man trāpījās divas dažādas krāsainās dzijas, kuru pamatā rozā un pelēki toņi.Tā kā dzija man bieza uz katras adatas uzmetu 7 valdziņus. Cimdiņa stulmiņu adīšu 2 labiski, 2 kreiliski, lai cimdiņš piekļautos rokas pamatnei un neslīdētu nost . Var adīt arī citās variācijās 1 un 1, 3 un 3, 3 un 2 tā jau ir katram sava izvēle.

Adīju un ik pa laikam mērīju, manam cimdiņam stulmiņš būs 9 cm.Tālāk adīju cimdiņa plaukstas daļu labiski un cimdiņa virspusi pārmaiņus labiski kreiliski, lai virspuse sanāk graudainā rakstā un nedaudz biezāka.

Noadot labiski plaukstas daļu aptuveni 8 cm sāku veidot vietu īkšķim. Tas nav sarežģīti, viena nianse, kas jāatceras sākt veidot īkšķi kādu centimetru no cimdiņa malas. Savādāk īkšķītis būs neērts un spiedīs. Izadot 2 valdziņus uzvēru pārējos 5 valdziņus uz diedziņa. Tālāk, lai nepazaudētu valdziņu kopsummu uzmetu 5 jaunus valdziņus.

Lūk šādā veidā var uzmest jaunus valdziņus uz adatas. Kad adi īkšķi otram cimdiņam atceries, ka otra cimda īkšķis sanāk pretējā pusē.Tālāk jau turpinu adīt kā iepriekš, līdz mazā pirkstiņa galam.

Kad esi pie mazā pirkstiņa, var sākt noraukt valdziņus. Vienā rindā katrā cimdiņa malā saadi labiski 2 valdziņus, tad izadi vienu rindu kā parasti un nākamajā atkal saadi. Lūk šādi veidojas valdziņi, katrā cimdiņa sānā.

Kad uz katras adatas būs palikuši 3 valdziņi, vairs neadi rindu labiski, bet nākošajā aplī saadi divus valdziņus vienu labiski un atkal divus saadi. Šādi cimda purniņš nesanāks pārāk spics. Nogriez dzijas pavedienu, izver cauri pāri palikušajām 4 cilpiņām un iever iekšā cimdiņā.Tālāk ķeros klāt īkšķim, adīšu ar 3 adatām. Uz divām adatām uzņem pa 5 valdziņiem.

Tālāk adu līdz ievelkot roku cimdā īkšķītis ir pilnībā apadīts. Tad var sāk saadīt. Katras adatas galā saadi 2 valdziņus un tad rindu labiski, beigās atstāj 4 valdziņus, nogriez dzijas pavedienu un izver cauri pāri palikušajām 4 cilpiņām, šeit lieliski noderēs tamboradata.Lūk šāds man sanāca ātrie cimdiņi. Domāju ka nākamos adīšu ar pīni vai kādu citu rakstu.

Lai izdodas un rokas vienmēr siltas 🙂

Ja patika šī pamācība, tad piedāvāju izlasīt arī manu bloga rakstu par to kā uzadīt zeķi lapā kremi.lv.

 

Citi raksti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *