Ledus Karaliene

Šī rota darināta no bezkrāsainām un pelēcīgu toņu slīpētām stikla pērlēm ar varavīkšņainu tonējumu un sudraba krāsas ķēdes. Pērles ilgu laiku stāvēja kastītē, jo nevarēju atrast tām pielietojumu. Tās likās tādas bālas un neizteiksmīgas un nevienā rotā neiederējās, bet izrādījās, ka viņas vienkārši gaidīja savu zvaigžņu stundu.

Kādā nelielā veikaliņā ieraudzīju trikotāžas kleitiņu ļoti skaistā pērļu pelēkā krāsā, pie tam, ar ievērojamu atlaidi un vispār, todien bija algas diena…

Mājās ar nepacietību sāku kleitai pieskaņot dažādas rotas, bet neviena tā īsti nelikās piemērota. Tātad jārīkojas! Pārskatīju pērļu krājumus un atradu šīs, gandrīz norakstītās zaudējumos. Gribēju kaut ko neuzkrītošu un ne pārāk spilgtu, tāpēc tās pērles likās piemērotas.

Vispirms savēru viņas uz auklas, neizskatījās slikti, bet garlaicīgi un ierasti. Gribēju izveidot kaut ko interesantāku nekā tikai krelles. Beidzot savos žagatas krājumos atradu ķēdi, tā gan bija paredzēta rokassprādzes veidošanai, bet nāksies mazliet pagaidīt. Šoreiz taps kaklarota, bet pēc tāda paša principa kā rokassprādze ar piekariņiem. Piekāru dažāda lieluma un formas pērles atstatus vienu no otras, tā lai viena otrai “netraucē” un brīvi nokarājas.

 

IMG_2208

Ar šāda veida pērlēm nevar pārspīlēt, to nedrīkst būt pārāk daudz. Lai arī viņas ir necilā, pelēcīgā krāsā, tās ir diezgan mirdzošas un ļoti skaisti rotaļājas ar gaismu, tāpēc, ja to būs pārāk daudz, izskatīsies kā operas lustra. Bet tā jau ir gaumes lieta, katrs var rīkoties pēc savas patikšanas.

IMG_2205

 

Labas idejas bieži vien rodas darba procesā, tā arī šoreiz prātā iešavās laba doma par rotas garumu. Nevarēju izlemt, cik garu šo rotu taisīt? Tā izskatījās labi gan pagara, gandrīz līdz jostas vietai, gan arī īsāka, kā ierasti nēsājot uz krūtīm. Šo dilemmu atrisināju pavisam vienkārši – rotai pieliku “pārvietojamu” aizdari.

IMG_2200

 

Pie neliela riņķīša pieliku divas “karabīnes” tipa slēdzenītes. Vienu piekabināju pie viena ķēdes gala, bet otru pie otra, tā ieguvu rotu visgarākajā izpildījumā (82 cm).

IMG_2198

 

Ja ir vēlme šo rotu saīsināt tā lai tā ir uz krūtīm (pieņemsim 54cm), var nokabināt abas slēdzenes un pārlikt tik tālu, cik nepieciešams. Vienkārši katru karabīni piekabināt pie katra ķēdes gala posmiņa.

 

Jācenšas tikai sakabināt slēdzenes tā, lai abi ķēžu gali būtu vienāda garuma, tad arī aizdare atradīsies pareizajā vietā aizmugurē uz kakla. Jo rota īsāka priekšpusē, jo ķēžu gali garāki uz muguras. Sanāca labāk nekā biju iecerējusi!

IMG_2197

Lai ķēžu gali neizskatītos tādi kā norauti, galos piestiprināju pa nelielai pērlītei. Tad, rotu saīsinot, arī ķēžu gali uz muguras izskatās fifīgi, bet to jau ievēro tikai tie, kas garām ejot uz mani atskatās… Es ceru, ka atskatās, jo man taču ir eleganta kleita, skaista rota un vispār es esmu forša!

IMG_2201

 

Citi raksti

1 Comment

  1. Pingback: 1tomorrow

Leave a Reply

Your email address will not be published.